Autor:
Erakogu

EMCUP – tõelise turismitudengi erakordne võimalus

Pärnu kolledži turismi- ja hotelliettevõtluse eriala tudengitel on üks kord õpingute jooksul võimalus kandideerida osalejaks üle-Euroopalisel hotellikoolide võistlusel EMCup. Meie tudengid on sellelt suursündmuselt saanud kõrgetasemelise võistlus- ja koostöökogemuse Euroopa hotellimajanduse tipptegijate ees, loonud kontakte teiste turismikoolide õppijatega ning leidnud rahvusvahelisi praktika- ja töökohti. Võistluse põhitegevus on akadeemilise artikli kirjutamine ja selle esitlemine liftikõne vormis võistluspäevadel, millele eelneb ja järgneb veel ülesandeid, mis garanteerivad mugavustsoonist välja tulemise ja ühendavad pingutuse ka lõbuga. 2024. aastal esindas Eestit ja kogu Baltikumi kolledži võistkond ForEST. Tutvume tiimi muljete ja mõtetega lähemalt!

MIS? EMCup

KUS? Maastricht, Holland

MILLAL?  4.–5. veebruar 2024

KES? Teise ja kolmanda kursuse tudengid Maria Bobkin, Kadriann Kõiv, Kätlin Kuusemäe, Martin Mosezzov ning juhendajad praktikakorralduse spetsialist Getter Koobas ja projektijuht Tõiv Jõul

Võistlus EMCup sisaldab väga palju positiivsust, nalja, üllatusi, head energiat, põnevust – seda nii võistlusprogrammi planeerituna kui isetekkeliselt toredate inimeste vahel. Mis oli aga võistlusel kõige raskem?

Kätlin: „Kõige raskem oli ikkagi teha etteasteid korraga kiiresti ja hästi – eriti kui rääkida teisest võistluspäevast. Vägagi operatiivselt tuli leida esitletav teema ja selle tabav fookus, panna kokku pitch ja seda ka ladusalt peast esitada. Pinge on kõrgel, ikkagi žürii ja etteantud ajaline raam survestab. See tekitab ekstra kartuse tekst unustada ja see omakorda ebaloomuliku esituse. Seega – kõige olulisem on ikkagi teha oma asja, anda endast parim ja uskuda sellesse.

Kui nüüd humoorika pilgu läbi vaadata, siis kindlasti on kõige raskem esimese võistluspäeva lõpuks kontsadel kõndimine. Talent Walk (toim: pikk jalutuskäik, kus tudengitest talendid saavad hotelliettevõtete esindajatega juttu ajada) kontsadel ei ole ikka niisama lihtne!“

EMCupi üks deviise on see, et tegelikult ei ole asi võitmises, vaid kõiges, mis võistlusega kaasneb. Mis oli selle kogemuse juures teie jaoks kõige väärtuslikum?

Kätlin: „Selle võistluse väärtus seisneb väga erilises kogemuses ja uutes tutvustes.“

Maria: „Minu jaoks oli kõige suuremaks väärtuseks networking ehk võrgustiku loomise võimalus üle maailma. Tutvusin hotellieriala spetsialistidega ning pühendunud üliõpilastega.“

Martin: „Kindlasti uued tutvused, alustades õpilastest ja lõpetades hotellikettide esindajate ning peadirektoritega.“

Nagu eelnevast selgus, siis uute kontaktide saamine ja erialavõrgustiku loomine oli võistluse tähtsaks osaks. Siiski on ilmselt inimlik oodata mingisugust tagasisidet oma pingutustele, mis algasid juba oktoobris ja lõppesid veebruaris. Kuidas jäite rahule tulemusega? 

Kätlin: „Esikümme oli käeulatuses ja saavutatav ning minu hinnangul läks see seekord motivatsiooni mahalaskmise taha teisel päeval (vaadates eri voorude punkte). Aga samas ei saa öelda, et ma ei oleks rahul, sest võistlus oli tasavägine, punktivahed olid väga väikesed ja me saime täitsa hästi hakkama.“ 

Maria: „Pierre de Coubertin on öelnud, et tähtis pole võit, vaid osavõtt. Mina sain kogemuse võrra rikkamaks. Minu eesmärk ei olnud EMCupile võitma minna, vaid saada uusi teadmisi, tutvusi ning näha hotellisektori tulevikuvaateid.“ 

Martin: „Isiklikult arvan, et oleksime võinud jõuda 15 parima hulka, sest kõik eeldused olid olemas, kuid arvestades, et meist said halvemaid tulemusi Euroopa tippülikoolid, siis võib öelda, et olen rahul.“

Mõnikord jääb tudengitele segaseks, mida see võistlus endast kujutab ja miks üldse osalema peaks. Vaatamata sellele, et võistlustoimetused eeldavad igalt tiimiliikmelt parajat pingutust, siis ükski tudeng oma osalemist seni teadaolevalt kahetsenud ei ole. Miks ja millisele tudengile teie osalemist soovitaksite?

Kätlin: „Ma soovitan kandideerida kõigil, kes on julged, tunnevad ennast esinedes, sh inglise keeles vabalt ja soovivad luua hotellisektoris palju häid kontakte. Ja kui juba osalete, siis võtke seda missiooni tõsiselt alates algusest (NB! White Paper on oluline), sest sellele tugineb kõik edasine. Korralik teemaga kursisolek annab kohal olles suurema enesekindluse ja kindlasti ka eelise etteantud ülesanded edukalt ära teha! Ja kui see väike pinge ja võistlusmoment kõrvale jätta, siis tegu on ütlemata laheda, positiivse ja inspireeriva sündmusega, mis jääb pikaks ajaks meelde!“

Maria: „Võistlus sobib igale turismi- ja hotelliettevõtluse tudengile, sest EMCupi üheks motoks on „Step out of your COMFORT ZONE“. Ürituse korraldajad panevad sind päriselt tundma, et igaüks on võistlusel oluline. Lisaks tehakse nende kahe päeva jooksul palju ülesandeid, mis aitavad võistlusärevust maandada.“

Martin: „Absoluutselt igaühele, kes ei karda avalikku esinemist, sest kogemus on ainulaadne ja korraldus kõrgeimal tasemel!“

Hoidke silmad ja kõrvad lahti, sest kuigi eelmised võistluselamused ei ole veel lõplikult maha jahtunud, algab peagi kandideerimine juba 2025. aasta võistluseks!

Tudengid õppimas

Ülikool toetab võimekaid esmakursuslasi praktiliste lisaõpivõimalustega

Inimesekeskne sotsiaalne innovatsioon

Magistriõppekava „Inimesekeskne sotsiaalne innovatsioon“

Lõpuaktus 2024

Pärnu kolledži lõpuaktus 2024